FAQ

>

Gdzie się spotykamy?

Spotykamy się na nowym parkingu przy Moście Zamkowym, na górnym poziomie. Ważne, żeby być na miejscu minimum 30 min przed startem przejazdu, aby zapoznać się ze szczegółami przejazdu.

Jak długo trwa przejazd?

W zależności od długości przejazdu zmienia się czas trwania. Organizator informuje o programie przejazdu.

Co jeśli będzie padało?

Zastrzegamy sobie prawo odwołania imprezy. Z cukru nie jesteśmy, ale Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Informacja o ewentualnym odwołaniu przejazdu pojawi się na naszym profilu facebook.

Co jeśli będę miał/a wypadek?

Nasz przejazd zabezpieczają ratownicy medyczni. Jeśli jesteś poszkodowany, w miarę możliwości przesuń się w bezpieczne miejsce i powiadom ratowników bezpośrednio poprzez uniesienie rąk lub za pośrednictwem NS Teamu.

Czy trasa jest trudna? Czy sobie poradzę?

Trasa za każdym razem jest inna. Należy się z nią wcześniej zapoznać. Organizator ocenia skalę trudności przejazdu i informuje o niej uczestników.

Co muszę umieć aby wziąć udział w NS?

Warunkiem uczestniczenia we wspólnej jeździe jest umiejętność sprawnego poruszania się na rolkach, hamowania oraz skręcania, tak, aby przejazd mógł odbywać się zwartą grupą. Nightskating, to nie wyścig, ale też nie miejsce na naukę. Jeśli nie czujesz się na siłach wróć do nas jak doszkolisz umiejętności.

Czy udział w przejeździe jest bezpieczny?

Nasz przejazd zabezpiecza policja, członkowie NS Team oraz ratownicy medyczni. Ulice, po których jedziemy na czas przejazdu zostają zamknięte. Jednak nie da się wyeliminować ryzyka wypadku.
Osoby biorą udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i zobowiązują się do zachowywania się w sposób niezagrażający innym uczestnikom przemarszu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności cywilnej za wypadki oraz szkody spowodowane przez uczestników imprezy.

Deskorolki, longboardy, rowery itp. – czy można na nich jechać?

Niestety nie. W przejeździe ulicami miasta biorą udział wyłącznie osoby poruszające się na łyżworolkach lub wrotkach.
Wyjątek stanowią rowery Nightskating Team.